آموزشی

بهترین لوازم یدکی خودرو اچ سی کراس

در این مقاله به بررسی بهترین لوازم یدکی اچ سی کراس در بخش‌های مختلف این خودرو خواهیم پرداخت و بهترین نوع هر دسته را اعم از اورجینال شرکتی، وارداتی و تولید داخل معرفی خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

در پاییز سال ۱۳۹۵ بود که با همکاری شرکت ایران خودرو و دانگ فنگ چین یک محصول کراس اور جدید وارد بازار ایران شد. دانگ فنگ اچ ۳۰ کراس یک کراس اور با پیشرانه داخلی سازی شده بود که به علت تشابه موتور این خودرو با ۲۰۶ تیپ ۵ و تجربه خوب موتور TU5 که به نوعی موتور کم خرج و با دوامی نشان داده بود، اچ سی کراس مورد توجه ویژه قرار گرفت. وجود گیربکس اتوماتیک تولید شرکت آیسین ژاپن نیز یکی از فاکتورهای مهمی بود که باعث شد این خودرو خیلی زود به یکی از خودروهای محبوب در بازار ایران تبدیل شود.

لوازم یدکی اصلی اچ سی کراس
لوازم یدکی اصلی اچ سی کراس

در کنار پیشرانه مطمئن و گیربکس خوب، این خودرو از آپشن‌هایی مثل دوربین دنده عقب و سانروف نیز بهره می‌برد. از نظر جادار بودن نیز این خودرو به عنوان یک خودرو خانوادگی جادار شناخته شده است و با اینکه صندوقدار نیست، اما محفظه عقب خودرو نسبتاً از فضای مناسبی برخوردار است. اما همین ویژگی روی شتاب خودرو اندکی تاثیر منفی گذاشته و شتاب H30 cross نسبت به خودروهای دیگر با پیشرانه مشابه کمتر و مصرف سوخت آن نیز اندکی بیشتر است.

در اوایل ورود این خودرو به بازار ایران لوازم یدکی اچ سی کراس بسیار گران و کمیاب بود؛ اما رفته رفته با واردات بیشتر و تولید قطعات داخلی، مشکلات لوازم یدکی آن به نوعی حل شده و در حال حاضر این خودرو از لوازم یدکی‌ متنوعی برخوردار است. از این رو ما در این مقاله به بررسی بهترین لوازم یدکی اچ سی کراس در بخش‌های مختلف این خودرو می‌پردازیم و بهترین نوع هر دسته را اعم از اورجینال شرکتی، وارداتی و تولید داخل معرفی خواهیم کرد. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

 

باکیفیت ترین قطعات بخش داخل اتاق اچ سی کراس

لوازم یدکی داخل اتاق اچ سی کراس شامل لوازم مختلفی مانند سردنده و قاب زیر آن، دستگیره‌های داخلی، لچکی، تودری‌ها و حتی نمد سقف خودرو می‌شود. این قطعات در زیبایی داخلی خودرو ما نقش بسیار موثری دارند و همچنین در بی سر و صدا بودن اتاق خودرو تاثیر گذارند. ما برای این لوازم پیشنهاد می‌کنیم در وهله اول از لوازم اصلی شرکتی که توسط شرکت ایساکو تامین می‌شود استفاده کنید و بعد از آن نیز لوازم یدکی وارداتی این قطعات می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند. متاسفانه در این بخش قطعات تولید داخل وجود ندارد و قطعات داخلی اچ سی کراس فقط به صورت شرکتی و وارداتی در دسترس می‌باشند.

 

بهترین لوازم یدکی بخش موتور، سیستم محرکه و اگزوز اچ سی کراس

از آن جایی که موتور اچ سی کراس همان موتور نام آشنای TU5 است و این موتور در محصولات دیگر ایران‌خودرو مانند ۲۰۶ تیپ ۵، رانا و پژو پارس مورد استفاده قرار می‌گیرد، تنوع محصولات در زمینه لوازم یدکی موتوری این خودرو بسیار زیاد است. قطعات شرکتی و اصلی ارائه شده توسط شرکت ایساکو مانند کیت تایم موتور TU5، مکانیزم تنظیم دریچه هوا و سنسور دور موتور و بسیاری محصولات دیگر از کیفیت بالایی برخوردارند و استفاده از آن‌ها مطمئن خواهد بود. در کنار این قطعات لوازم یدکی وارداتی با برندهای بسیار معتبر و با گارانتی وجود دارند که می‌توان به تسمه تایم با برندهای رایکالتون، کانتیننتال آلمان، دانگیل کره و هاچینسون فرانسه اشاره کرد.

لوازم موتور، سیستم محرکه و اگزوز اچ سی کراس
لوازم موتور، سیستم محرکه و اگزوز اچ سی کراس

علاوه بر این قطعات بعضی از قطعات یدکی این موتور نیز توسط تولیدکنندگان داخلی تولید شده که بسیار با کیفیت می‌باشد و از گارانتی قابل اعتمادی نیز برخوردار است. مثلاً دسته موتور دوسرپیچ برند وجودی با یک سال گارانتی و بوش دسته موتور برند آریا کیان سپهر با دو سال گارانتی محصولات بسیار با کیفیتی می‌باشند.

در زمینه شمع خودرو مناسب موتور TU5 نیز برندهای شناخته شده خارجی وجود دارند که می توان به NGK ژاپن، بوش آلمان، دنسو ژاپن و ایکیوم فرانسه اشاره کرد. این برندها به عنوان بهترین شمع ها در بازار شناخته می‌شوند. اما باید در خرید آنها بسیار دقت شود تا بتوانید جنس اصلی و اورجینال این برندها را پیدا کنید. چون شمع‌های تقلبی بسیاری با نام این برندها در بازار لوازم یدکی دیده می‌شوند.

در بقیه قطعات این بخش، قطعات با کیفیت شرکتی وجود دارند که به عنوان قطعات مطمئن به خریداران پیشنهاد می شوند. البته برند داخلی سی بی نیز به تولید بعضی از این قطعات پرداخته است. این برند تامین کننده قطعاتی مانند شیلنگ خنک کننده گیربکس با گارانتی معتبر می‌باشد و در بعضی از ماشین‌های داخلی جزء تامین کنندگان قطعات شرکت ایران خودرو محسوب می‌شود.

 

بهترین لوازم بدنه اچ سی کراس

لوازم دسته بدنه خودرو همانطور که از اسمشان مشخص است شامل قسمت‌های بیرونی خودرو مانند کاپوت و گلگیر، جلو پنجره، چراغ‌ها و غیره می‌باشند. در مورد قطعاتی مانند کاپوت (درب موتور)، گلگیر و سایر قطعات اصلی بدنه بهترین پیشنهاد استفاده کردن از قطعات اورجینال شرکتی ارائه شده توسط شرکت ایران‌خودرو می‌باشند. اما در مورد قطعاتی مانند چراغ‌ها، جلو پنجره و سپر، قطعات هم به صورت شرکتی و هم به صورت وارداتی موجود هستند. که هر دو به عنوان قطعات باکیفیت شناخته می‌شوند و استفاده از هر دو آن‌ها به دارندگان خودرو پیشنهاد می‌شود.

لوازم بدنه اچ سی کراس
لوازم بدنه اچ سی کراس

 

بهترین لوازم بخش سیستم خنک کننده موتور اچ سی کراس

سیستم خنک کننده موتور شامل قطعاتی مانند رادیاتور، فن و رله فن و شلنگ‌های متصل به رادیاتور می‌شود. این لوازم معمولاً جزء قطعاتی هستند که بیشتر از سایر قطعات آسیب دیده و ما بیشتر مجبور به جایگزینی آنها می‌شویم. ضمنا خرابی این قطعات موچب آسیب جدی به موتور خودرو شده و هزینه‌های سنگینی در پی خواهد داشت.

در مورد قطعات برقی این بخش مانند رله و فن، قطعات اورجینال شرکتی به عنوان قطعاتی دقیق و درجه یک به دارندگان خودرو اچ سی کراس پیشنهاد می‌شوند. اما در زمینه‌ی رادیاتور علاوه بر قطعات شرکتی ما در کشور خودمان تولیدات بسیار با کیفیتی داریم که به راحتی می‌توانند با قطعات خارجی رقابت کنند. از جمله برندهای معروف و با کیفیت رادیاتور می‌توان به برندهای رادیاتور ایران، کوشش رادیاتور، آرمکو و سهند رادیاتور اشاره کرد؛ که همگی محصولاتی با کیفیت و دارای گارانتی را به شما عرضه می‌کنند و در مواردی حتی این رادیاتورها از نمونه‌های خارجی نیز بهتر عمل می‌کنند.

 

برترین قطعات بخش جلوبندی، تعلیق و فرمان اچ سی کراس

قطعات مربوط به سیستم جلوبندی، تعلیق و فرمان قطعات مصرفی و بسیار مهمی هستند و همواره پیشنهاد می‌کنیم که از قطعات با کیفیت استفاده کنید تا از مراجعه مکرر به تعمیرگاه جلوگیری شود.  برای قطعه کمک فنر خودرو اچ سی کراس، کمک فنر اورجینال شرکتی ایساکو موجود است که بسیار باکیفیت می‌باشد. در کنار این کمک فنر، کمک فنر وارداتی بسیار مرغوب با برند کایابا تولید کشور اسپانیا نیز وجود دارد و از تولید کنندگان داخلی برند عظام کمک فنر اچ سی کراس را ارائه کرده است. بعد از کمک فنر به قطعه جانبی آن مانند توپی سر کمک می‌رسیم که برای قطعات یدکی آن بهترین‌گزینه همان قطعات اصلی شرکتی می‌باشند. چون مثلاً توپی سر کمک با برندهای مختلف وارداتی نیز در بازار موجود است. اما کیفیت آن از خوب تا فاجعه وجود دارد؛ که حتی دیده شده توپی سرکمک نو بعد از دو روز استفاده خراب شده است. تشخیص توپی سرکمک با کیفیت بسیار سخت می‌باشد. از این رو بهترین پیشنهاد برای استفاده این قطعات همان برند شرکتی می‌باشد.

از دیگر قطعات جلوبندی خودرو طبق می‌باشد که طبق شرکتی باکیفیت ترین طبق موجود برای این خودرو است. ضمنا طبق های تولید داخل نیز موجود هستند که در رتبه بندی بعدی از نظر کیفیت قرار می‌گیرند. برای بوش طبق هم قطعه هولوگرام دار شرکتی بسیار با کیفیت و بادوام است. در کنار آن بوش طبق‌های برند وجودی و کارن از تولیدات داخلی قابل قبول و با کیفیت می‌باشند. برای قطعه سیبک طبق نیز در کنار جنس شرکتی و وارداتی محصول تولید داخل با کیفیت به همراه ۲ سال گارانتی موجود می‌باشد که می‌توان به خوبی از آن استفاده کرد.

از دیگر قطعات جلوبندی خودرو اچ سی کراس که به شدت مورد تنش قرار می‌گیرد میل موجگیر آن می‌باشد. این قطعه هم به صورت شرکتی و هم به صورت تولید داخل برای خودرو اچ سی کراس ارائه شده است که هر دو نوع آن‌ها از کیفیت بسیار قابل قبولی برخوردار هستند. از برندهای داخلی میل موجگیر می‌توان به برند آریا کیان سپهر با دو سال گارانتی، برند آذر نهاد سامان با یکسال گارانتی و برندهای وجودی و کارن اشاره کرد. این میل موج‎گیرهای داخلی با قیمت مناسب و کیفیت عالی برای اچ سی‌کراس موجود می‌باشند.

برای دیسک چرخ اچ سی کراس هم در عقب و هم در جلو برند آسمکو(asmco) یکی از تولیدات بسیار باکیفیت داخلی می‌باشد که به مراتب از جنس شرکتی بهتر و با کیفیت‌تر است. از دیگر قطعات این بخش قطعات مربوط به فرمان خودرو می‌باشد. قطعاتی مثل سیبک فرمان و یا قرقری فرمان که هم لوازم اورجینال شرکتی و هم قطعات باکیفیت وارداتی برای این بخش موجود می‌باشند و از هر دو آن‌ها می‌توان با خیال راحت استفاده نمود. همچنین پلوس چرخ  اچ سی کراس یکی از قطعاتی است که توصیه می‌شود فقط از جنس شرکتی برای جایگزین کردن آن استفاده شود. چون قطعات غیر شرکتی برای این بخش از کیفیت قابل قبولی برخوردار نیستند.

 

با دوام ترین لوازم یدکی بخش سیستم سوخت رسانی اچ سی کراس

سیستم سوخت رسانی خودرو شامل قطعاتی مانند باک، لوله گلویی، پمپ بنزین و غیره می‌شود که بهترین جنس این قطعات محصولات شرکتی اورجینال می‌باشند. از آنجایی که قطعات این بخش از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند و خرابی آنها نه تنها عملکرد موتور خودرو را مختل می‌کند در شرایط بحرانی می‌تواند منجر به آتش سوزی در خودرو گردد، قویا پیشنهاد می‌گردد که از قطعات غیر اصلی استفاده نکنید.

 

بهترین قطعات بخش برقی و روشنایی اچ سی کراس

این بخش شامل قطعات مختلفی است که از شیشه بالابر و چراغ گرفته تا فیوزها و رله ها همگی توسط شرکت ایساکو تامین شده‌اند و استفاده از جنس شرکتی و اورجینال بیشتر از هر محصول دیگری پیشنهاد می‌شود. در این زمینه‌ها لوازم با برندهای مختلفی وجود دارند ولی هیچکدام از حیث کیفی در ردیف جنس شرکتی نمی‌باشند و استفاده از جنس شرکتی بسیار مطمئن‌تر است.

 

بهترین لوازم بخش کولر و بخاری اچ سی کراس

این بخش از کمپرسور کولر، شلنگ‌ها، سنسورها و رادیاتورهای کولر و بخاری تشکیل شده است. در زمینه کمپرسور، سنسورها و شلنگ‌ها بهترین برند همان برند شرکت ایساکو است که استفاده از آن مطمئن می‌باشد. در زمینه رادیاتورها برای رادیاتور بخاری اچ سی کراس فقط محصول شرکتی موجود می‌باشد. اما برای رادیاتور کولر علاوه بر جنس شرکتی رادیاتورهای شرکت‌های رادیاتور ایران، آرمکو، کوشش رادیاتور و سهند رادیاتور با کیفیت بالا و گارانتی معتبر وجود دارند.

لوازم کولر و بخاری اچ سی کراس
لوازم کولر و بخاری اچ سی کراس

 

باکیفیت ترین لوازم یدکی بخش مصرفی و جانبی اچ سی کراس

در مورد قطعات این دسته مانند فیلترهای روغن، هوا و کابین بهترین لوازم یدکی اچ سی کراس همان قطعه اصلی شرکت می‌باشد. اما در کنار آن برند‌های ایرانی آمان، بهران و سرکان فیلترهای قابل قبولی را تولید کرده‌اند که از کیفیت بسیار خوبی برخوردارند. همچنین از لوازم تزیینی این خودرو، باربند خودرو اچ سی کراس تولید داخل که از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است در سایت کارما یدک موجود می‌باشد.

 

بهترین روغن موتور و روغن گیربکس اچ سی کراس

بخش خرید روغن یکی از مهم‌ترین بخش‌های خرید لوازم خودرو می‌باشد. چون این بخش مستقیم روی کارکرد خودرو و عمر قطعات اثرگذار است و طی مدت کوتاهی هر بار باید تعویض شود. در بین روغن موتورهای خارجی بازار می‌توان روغن ادینول آلمان، آیسین تولید کره و در بین روغن موتور های داخلی می‌توان روغن بهران سوپر پیشتاز را پیشنهاد داد.

و در مورد روغن گیربکس برند آیسین که برندی ژاپنی است اما درکره تولید می‌شود که همخوانی بسیار خوبی با گیربکس دارد در کنار برندهای آدینول آلمان و بهران تولید داخل پیشنهاد می‌شوند.

 

خرید انواع لوازم یدکی اچ سی کراس

 

نگاه کلی به تمام بخش‌ها

در پایان بعد از بررسی موردی و بخش بخش خودرو باید به طور کلی بیان کرد که قطعات شرکتی اچ سی‌کراس حدوداً در همه زمینه‌ها مورد اطمینان بوده و از کیفیت بالایی برخوردارند. این قطعات دارای هولوگرام و بارکد بوده و برای اطمینان از اصالت کالا می‌توانید به سامانه “اصل بخرید” ایساکو مراجعه کنید. در بعضی بخش‌ها نیز برندهای داخلی و خارجی وجود دارند که در کنار این قطعات شرکتی قرار می‌گیرند. امیدواریم بعد از خواندن این مقاله به خوبی با برندهای قابل اعتماد لوازم یدکی خودرو اچ سی کراس آشنا شده باشید. شما می‌توانید به راحتی بهترین لوازم یدکی اچ سی کراس اعم از لوازم شرکتی خودرو اچ سی کراس و لوازم یدکی با برندهای مطمئن را از سایت کارما یدک تهیه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا